Ako dojčiť v sede? Poradíme vám.

Ako dojčiť v sede? Poradíme vám!

Ako dojčiť v sede? Poradíme vám, ako na to a na čo si dať pozor

Dojčenie je prirodzená a tá najlepšia výživa pre vaše bábätko. Materské mlieko obsahuje všetky dôležité živiny, ktoré dieťatko potrebuje pre svoj zdravý vývoj. Je to tiež čas, kedy ste s bábätkom v tesnom kontakte a už od prvého priloženia si navzájom utvárate citové puto. Aby tento spoločne strávený čas bol chvíľou pohody, je potrebné uložiť seba aj bábätko do pohodlnej polohy. Jednou z nich je poloha v sede.

Ako dojčiť bábätko v sede s dojčiacim vankúšom?

Poviete si, posadím sa na stoličku, do kresla či na gauč, bábätko si vezmem do náručia a priložím na dojčenie. Ale aj dojčenie v sede s pomocou dojčiaceho vankúša má niekoľko polôh. Tou najprirodzenejšou, klasickou polohou je tá, že dojčiacim vankúšom oviniete svoj pás a bábätko položíte na vankúš na bok. A dieťatko sa môže prisať k bradavke.

Pri ďalšej pozícii, zvanej kolíska, môžete dojčiaci vankúš umiestniť pozdĺž vášho predlaktia, na ktoré si položíte bábätko a zároveň mu budete podopierať rukou ramienka a prstami hlavičku. Nožičky dieťatka sú pozdĺž vášho boku.

Svoje bábätko môžete napríklad držať pravou rukou a pritom dojčiť z ľavého prsníka. Súčasne dojčiaci prsník podopierate tou rukou, kde sa vaše bábätko prisalo k bradavke. Táto pozícia sa nazýva bočné futbalové držanie bábätka.

Ak ste po cisárskom reze, uvelebte sa do polosedu s podloženými nohami, napríklad vankúšom v tvare valca. Dieťatko budete držať prirodzeným, klasickým spôsobom. Aby však tlak na jazvu nebol príliš veľký, vložte medzi seba a dieťatko dojčiaci vankúš.

 

Ako dojčiť v sede? Poradíme vám!
Ako dojčiť v sede? Poradíme vám!

Mimoušek myslí na vaše pohodlie

Pri dojčení si vy aj vaše bábätko zaslúžite čo najviac pohodlia a relaxácie. Využite na to multifunkčné dojčiace vankúše Mimoušek. Tento všestranný vankúš, dojčiaci a súčasne tehotenský, dokáže predchádzať bolestiam chrbta pred aj po narodení bábätka. Krásne, funkčné a kvalitne ušité dojčiace vankúše Mimoušek sú tým pravým komfortom pre vás.